Nadchádzajúce podujatia

Východisco
piatok 22.9.2023. / 21.00.
22. 9. 2023 /piatok/o 20:00Drahé sestry a bratia, Východisco bude opäť v srdci Prešova! Tanečná spása discom, funkom, smiešnym popom a kolotočarinami! Zahoď svoje starosti, bude to krásna noc. DJs: Pilier, Maroš Jambrich, Spanqmixcloud.com/piliermixcloud.com/maros_jambrichsoundcloud.com/spanqVstupné: 3 € na mieste
ZREJME - diskusia o domove
streda 27.9.2023. / 18.00.
27. 9. 2023 /streda/ o 18:00 Líšime sa v názoroch, hodnotách aj potrebách, ale všetci sme tu doma.V septembri prinášame do Prešova diskusiu o podobách toho, čo pre nás tvorí domov. Naším cieľom je cez príbehy rozmanitých hostiek a hostí vyvolať v prítomných záujem o podporu demokratických síl v blížiacich sa voľbách a posilniť ľudí v rozhovoroch o dôležitosti aktívnej informovanej voľby.Moderátor: Lukáš KvokačkaHostia: Katka Koščová - hudobníčka, Ivan Pasternák – pedagóg, člen židovskej obce, Apolónia Sejková - OZ MyMamy a Združenie rodičov a priateľov LGBTI ľudí, Dušo Martinčok – komunitný aktivista a spisovateľ
Rijola
sobota 30.9.2023. / 20.30.
Slovenská kapela Rijola vznikla v roku 2021 v pandemickom období a je ďalším unikátnym príbehom striktného DIY prístupu. Duo v zložení Andrej Velbír a Dávid Motýľ, ktoré dopĺňa externý člen Šimon Brehuv zakladá tvorbu na melancholických syntetizátorových melódiách, v ktorých sa vynímajú najmä chytľavé, slovensky spievané verše.  Päťpesničkové EP je dôsledkom dlhodobej kreatívnej túžby na pozadí hudobných vplyvov ako RY X, Cinematic Orchestra či Moderat. Dvojica začala nahrávať v zime v roku 2022 na chalupe v Konskej na Liptove. Až dozrieme vyšlo začiatkom mája tohto roka, a jeho zvuk sa hýbe kdesi v medziach popu, minimalu a lo-fi. Rijola tiež bola v roku 2022 nominovaná na objav roka v oceneniach Radio_Head Awards Rádia_FM.V najbližšej dobe plánuje kapela v inštrumentálnom zložení vokály, syntetizátor, basa, gitara a bicie vydávať ďalšie klipy, v septembri tiež vyrazí na menšie turné, v rámci ktorého sa 30. 9. zastaví aj u nás v Christianii.
Bene a Roland Kánik
piatok 6.10.2023. / 20.30.
Bene a Roland Kánik spolupracujú už takmer 15 rokov, z toho 10 rokov je Roland Kánik aj členom skupiny Modré hory, ktorú tvoria okrem nich ešte reper Lyrik a ich dvorný beatmacher Peko. Po dvanástich rokoch od ich prvého spoločného albumu teraz prichádzajú s novou nahrávkou. Roland Kánik ako autor hudby a Bene ako autor a interpret textov sa v deviatich skladbách túlajú medzi rapovými beatmi, bluesom, jazzom a ambientnými plochami.Zahrajú prierez ich tvorby. Bude Spam poetry, bude Beat či nebeat a aj dáke prekvapenia. Bene a Roland Kánik.Beat či nebeat na tomto koncerte? Beat!Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.
Neha!
štvrtok 12.10.2023. / 20.30.
6-členná vokálna skupina, ktorá spieva viachlasné piesne z celého sveta - z Ukrajiny, Srbska, Bulharska, Španielska, Fínska, ale aj Slovenska v úprave pre 6 hlasov a perkusie. Neha!, to sú však aj aktivistky, ktorých hlavnou ideou je radikálna neha – členky sa snažia žiť podľa svojich ideálov a tieto myšlienky šíriť do sveta aj pomocou piesní a koncertov. Koncert je súčasťou Radikálne nežnej tour, ktorá okrem klubov prebieha aj v rómskych osadách na východe.
Richard Autner
sobota 14.10.2023. / 20.30.
14. 10. 2023 /sobota/ o 20:30Richard Autner sa doteraz primárne venoval herectvu a poznať ho môžete aj z niekoľkých slovenských seriálov a filmov. No teraz ho možete vidieť s debutovým albumom Odpovede koncertovať po všetkých kútoch Slovenska, aj v prešovskej Christianii. Album sa snaží nachádzať odpovede na mnohé otázky ohľadom života, smrti, existencie a vzťahov.Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.