ŠTEFAN ŠTEC, support: Ivana Brillová / Alterity minority 2023
sobota 21.10.2023
čas 19:30
ŠTEFAN ŠTEC, support: Ivana Brillová / Alterity minority 2023
sobota 21.10.2023.
vrata 17:30
početak 19:30

Sobota, 21. 10. 2023 o 19:30

Štefan Štec je charizmatický spevák ľudových piesní, ktorý dokáže svojím prejavom strhnúť davy. Na konte má dva albumy, za ktoré získal platinové platne. Spieva najmä rusínske, ale aj slovenské a ukrajinské ľudové piesne, ktoré spoločne s jeho kapelou Fajta, núka poslucháčom a divákom v inovatívnych a originálnych úpravách. Tvorbou sa snaží búrať hranice nielen okolitých regiónov a krajín, z ktorých čerpá hudobnú inšpiráciu, ale zároveň medzi ľuďmi. Hudba je pre neho univerzálnych jazykom, ktorý spája. 

Ivana Brillová je mladá talentovaná speváčka s koreňmi v rusínskej obci Šarišské Jastrabie. V rámci svojej tvorby sa zameriava prevažne na prezentáciu rusínskej ľudovej piesne v sólovom i skupinovom prevedení aj so špeciálnymi úpravami. Do svojho repertoára zahrnula tiež šarišské ľudové a duchovné  piesne. Práve v októbri vychádza jej debutový album Katarina. Na koncerte v prešovskej Christianii sa Ivana Brillová predstaví s ľudovými rusínskymi piesňami ĽH Mateja Topoľovského a aj s piesňami v špeciálnej klavírnej úprave. 

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu kultúry národnostných menšín v rámci projektu Alterity minority 2023. 

 

 

Hudba