CHRISTIANIA NAŽIVO 2022
10 decembra, 2022

V roku 2022 vám môžeme vďaka podpore z verejných zdrojov prostredníctvom Fondu na podporu umenia priniesť atraktívne hudobné vystúpenia jedinečných interpretov a interpretiek, ale aj hudobných skupín nielen zo Slovenska. Štýlovo aj žánrovo rôznorodé hudobné projekty spája jediné – láska k tvorbe, ktorú vidieť aj na kvalite jej výsledku.

Ďakujeme! 

PROGRAM:

Marián Slávka: vLáska, 18. 3. 2022 /piatok/ o 20:30

Bubeníka a klaviristu Mariána Slávku možno poznať z účinkovania v kapelách Talent transport, Longital, Sounds like this, zo skupiny Doroty Nvotovej či z iných hudobných zoskupení. V roku 2017 zaujal nápaditým autorským debutom vLáska, ktorý je jeho “odltačkom duše”,  jeho osobnou výpoveďou o tom, čo prežíva a čo ho ovplyvňuje. Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja ďalej na albume vLáska 2, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Slnko Records a v apríli oslávi prvé výročie. 

Archívny chlapec & Kolowrat, 26. 3. 2022 /sobota/ o 20:30

Košický Kolowrat vydal nový album Bichrom, na ktorom sa snúbi jedna gitara s jedným spevom. Streetfolkové verzie piesní rokenrolovej zostavy sú výsledkom kratochvíle dvoch jej členov počas prestávky kapely. Slovenský gitarista, spevák a skladateľ Archívny Chlapec vydal na značke Slnko Records svoj tretí album s názvom Zapadákov. Kolekciou intímnych piesní sa po tranzitnej fáze vracia naspäť k pesničkárstvu postavenom na akustickej gitare a úprimných textoch o rodine, detstve a živote v malom meste.

Tamara Kramar live band, 22. 4. 2022 /piatok/ o 20:30

Tamara Kramar je neo-soulová speváčka pôvodom z Bratislavy, momentálne žijúca v anglickom Brightone. Popri štúdiu neurovedy odštartovala svoju hudobnú kariéru v roku 2020 niekoľkými spoluprácami, medzi ktoré patrí pieseň Mesto stratilo dych od skupiny Hex, či duet Stop Holding On s The Curly Simonom. Do povedomia sa však dostala hlavne v lete 2021 vďaka svojmu debutovému singlu So Sweet v spolupráci s hudobným producentom Oliverom Fillnerom.

Lash & Grey, 20. 5. 2022 /piatok/ o 20:30

Dvojica umelcov Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý pôsobí pod menami Lash&Grey. Od júla 2020 stihli vydať dve platne Sleepin’ With The Lights On a Blossoms Of Your World. Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020, druhý získal nominácie vo finále hudobných cien Radio_Head Awards, Cien Anděl a Jazz Espirit. Predskakovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, Dianne Reeves, Walter Smith III, či Candy Dulfer.

Modré hory akustik, 10. 6. 2022 /piatok/ o 20:30

Modré hory mali na Pohode 2019 premiéru s kapelou a v júni 2022 prichádzajú predstaviť svoj program aj do Christianie. Bene, Lyrik, Roland Kánik a ich hostia Michal Šelep (basa) a Ľuboš „Ežo“ Ambrozai (bicie) si hranie v tejto zostave natoľko obľúbili, že sa rozhodli to nenechať iba na jeden koncert, sme veľmi radi, že si zahrajú aj u nás.

Waking vision, 26. 6. 2022 /nedeľa/ o 19:00

Spojenie výnimočných predstaviteľov svetového jazzu na jednom pódiu. JOHN SHANNON /gitara/ vyštudoval Berklee College of Music v Bostone, je jedným zo zakladateľov Waking Vision Trio, spolupracoval s hviezdami ako sú Sonya Kitchell, Hiromi či Bob Reynolds.  Klavirista a skladateľ RUSLAN SIROTA je držiteľom ceny Grammy. Spolupracoval so smotánkou hudobného priemyslu – Chick Corea, Marcus Miller, Thundercat, Seal, Al Jarreau a mnohými ďalšími.  PETER SLAVOV je kontrabasista, skladateľ, hudobník a pedagóg z New Yorku. Od začiatku svojej profesionálnej kariéry vystupoval na mnohých najprestížnejších koncertných miestach a festivaloch vo viac ako 40 krajinách na 5 kontinentoch, spolupracoval so svetoznámymi umelcami, akými sú Joe Lovano, Quincy Jones či Simon Shaneen. MARTIN VALIHORA vyštudoval hru na bicie na svetoznámej Berklee College of Music, viac ako 20 rokov je označovaný za jedného z najvyhľadávanejších štúdiových hráčov do hudobných projektov v Európe aj USA. Spolupracoval s virtuóznou japonskou klaviristkou Hiromi Uehara a mnohými ďalšími výnimočnými hudobníkmi, akými sú Vardan Ovsepian, Daniele Camarda, JohnShannon, Mitch Cohn či Ron Affif, ale aj domácou hudobnou smotánkou.

Lyrik H, 1.7. 2022 /piatok/ o 20:30

Ubehlo 25 rokov, odkedy Lyrik H vydal s prievidzskou kapelou JSS album Kompromis. Spoluzakladateľ projektov Zlokot a Modré hory však svoj prvý sólo album s názvom Ja vydal až na svoje 40-te narodeniny. Lyrik H proprosil Rolanda Kánika, aby spolu nacvičili hutný koncertný program a tak sa aj stalo. Očakávať môžete umčo, hip-hop, elektro, rýmy, flowy a najmä energiu prúdiacu cez prierez Lyrikovej doterajšej tvorby s dôrazom na najnovšie počiny a možno nečakané, live úpravy viacerých trekov.

Martin Geišberg & Richard Autner Band, 15. 7. 2022 /piatok/ o 20:30

Hudobná spolupráca Martina Geišberga a Richarda Autnera visela vo vzduchu už dlhšie. Obaja sa po prvýkrát stretli na divadelných doskách. Umelci si veľmi rýchlo sadli nielen ľudsky, ale aj hudobne. Ich spoločné koncerty sú založené na vnímavej hudobnej spolupráci všetkých zúčastnených hudobníkov. Tešiť sa môžete na silnú medzigeneračnú ľudskú a hudobnú podporu dvoch umelcov, ktorí sa na jednom pódiu ako autori – hudobníci stretnú po prvýkrát.

Vojdi, 2. 9. 2022 /piatok/ o 20:30

Vojdi sú trio …alebo kvartet? Pôvodom zos Prešova …alebo Prahy, či Brna alebo dokonca z Bratislavy? Nikto nevie. Takisto nikto nevie, čo a prečo hrajú. Vraj kamarátsky rokenrol? Ale nehral rokenrol náhodou len Chuck Berry?

Nina Kohout, 9. 9. 2022 /piatok/ o 20:30

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého folklóru, vážnej hudby a sviežosť inovatívneho trip-hopu. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, balansuje medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

Zlokot, 16. 9. 2022 /piatok/ o 20:30

„Chalan, baba, chalan, baba, a nie je to ABBA. Je to Zlokot a aj keď už nikto neveril v ich návrat, sú späť. Lyrik, Erik, Ema, Stanka, a nie je to Tublatanka.“ (Vlado Janček)

Zlokot je po 7 rokoch znova na scéne. Tajomná entita si opäť povolala štyroch hudobníkov, ktorí si znova našli cestu k sebe. Tentokrát sa ale rozhodla pre gendrovo vyvážené zoskupenie, ktoré tvoria Pavol „Lyrik“ Remiáš (rap), Erik „Losos“ Horák (basgitara, gitara), Stanka Apfelová (gitara, basgitara, spev) a Ema Kakarová (bicie). Playlist koncertu bude zložený z toho najlepšieho a živelného, čo má Zlokot v repertoári. Bude to jeden luxus!

Timea, 23. 9. 2022 /piatok/ o 20:30

Timea sa na hudobnej scéne objavila koncom roka 2020, kedy vydala svoje debutové EP “Confusion of Warmth”. Za krátku dobu svojho pôsobenia bola označená za jeden z najväčších objavov roka na slovenskej scéne. Ako predskokanka sa predstavila v Jazz Docku a Rock Cafe po boku mien ako Madison McFerrin (US) či Mighty Oaks (DE). Indie-soul pop v kombinácii silného, emotívneho vokálu s novopostavenou kapelou, v zložení Mattia Muller, Lukáš Hlaváč a Michal Šelep, vás vtiahne do energeticky nabitého a atmosferického vystúpenia. 

Shilpa Ray, 7. 10. 2022 /piatok/ o 20:30

Po hosťovaní na turné Nicka Cavea v roku 2013 odštartovala Brooklynčanka Shilpa Ray sólovú kariéru. Vo svojej tvorbe reflektuje feministické a antirasistické postoje, pričom nezabúda na podvratný zmysel pre humor a iróniu. V októbri zavíta konečne po niekoľkých rokoch opäť aj do Prešova a my vám už teraz vieme sľúbiť, že to bude nezabudnuteľná hudobná jazda…