CHRISTIANIA 2020
9 októbra, 2023

Rok 2020 sme tak, ako všetci ostatní, začínali s veľkými plánmi na organizáciu mnohých podujatí, ktoré by potešili srdce aj ducha našich návštevníkov. Množstvo z nich sa však pre nečakané vypuknutie pandémie covidu nerealizovalo, iné boli realizované len v obmedzenom režime. Jedno je však isté, bez podpory našej činnosti z verejných zdrojov prostredníctvom celoročného grantu pre projekt christiania 2020 od Fondu na podporu umenia by sme pre vás tých podujatí nemohli priniesť ani toľko, koľko sa ich reálne podarilo zorganizovať. Ďakujeme!

PROGRAM:

I am Planet, sobota, 1. 2. 2020 o 20:30

I AM PLANET, vlastným menom Patrik Korinok, je slovenský skladateľ a hudobník so silným vzťahom k prírode, spájajúci súčasnú klasickú hudbu s prvkami minimalismu. V júli 2014 mu vyšiel debut Silene Stenophylla, ktorý sa na portáloch Bee.hy a Arcticdrones zaradil medzi najlepšie albumy roka 2014. V roku 2016 vydáva na značkách Deadred Records (SK) / Starcastic Records (CZ) druhý štúdiový album On The Way To Antarctica. Jeho najnovšia dlhohrajúca nahrávka Natura Resonat vyšla v lete 2018 aj na vinyle vo vydavateľstvách Deadred Records (SK) / Starcastic Records (CZ).
Momentálne Patrik vystupuje sólo v rámci konceptu „Studies Of Silence„ (Štúdie Ticha), čo je rovnomenný názov jeho nastávajúceho albumu. Počas hľadania ticha experimentuje so vzájomným vzťahom medzi tónom a tichom. Ticho nechápe len ako fyzikálny stav bez zvuku ale aj ako vnútorné, intímne rozpoloženie, stav umožňujúci citlivejšie vnímať prostredie v ktorom sa nachádza, tvorí. V rámci nového konceptu I am planet prvý krát využíva videoprojekciu, elektronické, ambientné a experimentálne prvky.

Malá Frida, malý Klimt 1, nedeľa, 2. 2. 2020 o 16:00